5 dniowy intensywny program pełnej przemiany życia

   , Nowe Kawkowo
   marta.kamionka@tuiteraz.eu

Data dodania: 2017-08-20, Data wygaśnięcia: 2018-02-19, Wyświetleń: 329

Dlaczego warto wziąć udział w Programie Przemiany Życia?

Jest  wiele powodów i można  je spisać w postaci listy! Ale powód, który TY sam odkryjesz będzie najważniejszy. Ten warsztat jest głębokim zanurzeniem się w sobie;  dostrzeżeniem i zaakceptowaniem pewnych aspektów swojego życia, których wcześniej nie byłeś w stanie dostrzec.

 

Program Przemiany Życia nie jest przyjemnym spa. Doznacie bardzo silnych emocjonalnych i fizycznych odczuć, z których niektóre mogą być trudne i bolesne w pierwszej chwili. Taka jest natura przemiany. Przebywanie w grupie i bycie częścią grupy da Wam  poczucie wsparcia i solidarności. Staniecie się autorami prawdziwej przemiany, miłości i intymności w swoim życiu!

Poza ogólnym harmonogramem nie otrzymasz żadnych szczegółowych informacji; ma to Cię zachęcić do bycia uważnym i obecnym w danej chwili i do wyrażenia zgody na wszystkie czekające Cię działania. Aktywność umysłu zacznie się zmniejszać w miarę upływu czasu po rozpoczęciu warsztatu i gdy wpadniesz do głębokiej otwartej przestrzeni swojego wnętrza.

Podczas zajęć będę czerpać z mojego szerokiego wachlarza sposobów:  transpersonalnego somatycznego podejścia,  terapii Gestalt, psychologii energetycznej, psychoterapii ciała i energii, doświadczania somatycznego, uwolnienia traum, CBT, uważności, medytacji, wizualizacji prowadzonej, bioenergetyki, teorii systemów rodzinnych, transpersonalnej i Psychoterapii psychodynamicznej, terapii całkowitej (od dr Shakti Malan) i psychologii procesu.

Abyśmy mogli w pełni wykorzystać ten czas, prosimy o pozostawienie w domu lub w recepcji telefonów, urządzeń przenośnych i materiałów do czytania. Jednak kontakt z Tobą jest możliwy w przypadku sytuacji awaryjnych. Mocno zachęcamy do prowadzenia dziennika.

  

 

Będziemy głęboko eksplorować  najważniejsze sprawy w życiu:

 • traumę, nadużycia, depresję, strach i lęk;
 • przyjemność, radość,
 • przeżycie,  
 • gniew,
 • intymność,
 • śmierć i straty,
 • intymność - badanie naszego stosunku do niej i tego co nas blokuje
 • cel w życiu
 • Kim jestem?
 • zdrowe nawyki
 • wyrażanie i odczuwanie większej wolności z naszymi emocjami
 • uwalnianie od traumy – każda kultura ma swoją własną traumatyczną opowieść. Zrozumienie i zaakceptowanie blizn w naszej psychice pozostawionych przez traumę stanowi podstawę tego programu
 • powrót do poczucia pokoju, spokoju i odprężenia
 • granice – Mówienie Tak i Nie
 • życie duchowe
 • odkrywanie  bliskości z samym sobą,

Zabierzesz ze sobą do domu potężne i proste narzędzia oraz praktyki by  pozwolić rozkwitnąć tej bliskości w swoim życiu, związkach, pracy

 

 

Czy jesteś gotowy na zmianę?

Program Przemiany Życia to czas spędzony z dala od codziennych obowiązków, czas zainwestowany w SIEBIE. Opracowaliśmy go by rzucić światło zrozumienia na sprawy największej wagi w życiu,  tak byś mógł pójść za przepełnionym miłością wezwaniem i zanurzyć się głęboko w siebie, w to, co przywiodło Cię do obecnej chwili; a także po to by stworzyć bezpieczne i komfortowe okoliczności na głębokie, przełomowe i zmieniające życie odkrycia wewnętrzne, eksplorację, akceptację i transformację.

 

Otworzyć się na Życie

W codziennym życiu zdarza się nam, że zaczynamy z wygody podążać utartymi szlakami i zanim się zorientujemy, zamykamy się w sobie. W miarę upływu czasu na tym warsztacie, przypomnisz sobie „zapach życia", a może nawet poczujesz go po raz pierwszy. Używam słowa "zapach", ponieważ my ludzie przypominamy kwiaty i to dużo bardziej niż tylko w metaforycznym sensie. Nie można zmusić kwiatu do rozchylenia płatków, ale można mu zapewnić warunki, w którym po prostu sam się otworzy.

 

Korzyści

 • Życie wspaniałym życiem – wiesz, że to możliwe
 • Odkrycie głębokiej intymności ze swymi sekretnymi namiętnościami
 • Obudzenie Erosa przepływającego przez wszelkie formy życia
 • Poczucie głębokiego odprężenia, spokoju i luzu we własnym ciele
 • Przytulenie do serca wrażliwości we wszystkich obszarach życia
 • Kultywowanie objawionej w sobie wiedzy duchowej
 • Odkrycie otwartości, która przenika przez twoje ciało, umysł, postawę i ducha

 

 

 

NA CZYM POLEGA PODEJŚCIE SOMATYCZNE W ROZWOJU OSOBISTYM? 

Zauważyłam przy zastosowaniu bardziej tradycyjnych form terapii, że zawsze pozostaje po nich jakaś nierozwiązana sprawa, że na koniec następuje powrót do punktu wyjścia, który wydaje się być niezmienny na zawsze. Nasza kultura opiera się w dużym stopniu i bardzo ceni poznanie intelektualne. Żyjemy obecnie w odczłowieczonym świecie - wpatrzeni w laptopy i różne urządzenia mobilne, spędzamy przy biurkach długie godziny.

 

Nasze ciało jest mostem do naszego wewnętrznego życia i do wszystkiego, co kiedykolwiek nas spotkało. Nawiązanie głębszego kontaktu z naszą wewnętrzną przestrzenią, doznaniami fizycznymi i układem nerwowym, pozwala na stopniowe przejście od percepcji czysto intelektualnej do urzeczywistnionego doświadczenia naszego nieograniczonego potencjału.

 

Ćwiczenia i doświadczenia, w których bierzesz udział w czasie szkolenia, są oparte na doświadczaniu ciała; połączeniu pracy doświadczalnej i badawczej, dołączeniu ruchu, który pobudza zastałą energię do przepływu, łamania starych, restrykcyjnych wzorców i sposobów zachowania, tłamszących i ograniczających nas. Oddech jest kluczowym elementem w tym podejściu i poświęcimy wiele czasu na objęcie świadomością tej bramy otwartej przestrzeni.

 

 

 

UWOLNIĆ SIĘ OD PRZESZŁOŚCI

Może właśnie przeżywasz kryzys życiowy, czujesz się zablokowany, jesteś na zakręcie życiowym lub po prostu masz tydzień urlopu i chcesz poświęcić trochę czasu na lepsze poznanie samego siebie. Kiedy tęsknota za wolnością jest większa niż strach przed narażeniem na oceny, otwieramy się na doświadczenia, które zmieniają nasze najgłębsze przekonania o sobie samym i wyzwalają przepływ energii zablokowanej w psychologicznych schematach zachowania.

 

W atmosferze empatii, bezstronności i akceptacji proces grupowy umożliwia odkrycie i potencjalne uwolnienie stłumionej energii z przeszłości oraz powrót do naszej pierwotnej istoty. Jednym z moich celów jest wspieranie Cię w uświadamianiu sobie nawykowych zachowań i sposobów, w jaki nieświadome wzorce mogą wpływać na twoje relacje i kreatywność.

 

POLE

To to jedna z głównych zalet pracy grupowej. Innym sposobem na opisanie Pola jest rezonans. Każdy z nas jest wyjątkową wiązką energii, symfonią, można powiedzieć. Wyobraź sobie pokój pełen skrzypiec. Jeśli ktoś wejdzie do tego pokoju i zagra na jednych z nich, zauważysz, że inne "zagrają" dostrojoną melodię. To zjawisko ma przyspieszający wpływ na przebudzenie. Oto przykład z mojego życia. Byłam kiedyś współprowadzącą na 7-dniowym proces grupowy, a pierwszy dzień kursu zbiegał się z rocznicą śmierci mojej matki. Podczas tańca inauguracyjnego z całą grupą mój kolega zagrał piosenkę, która kojarzyła mi się z matką i to mnie tak głęboko poruszyło, że zacząłem głośno szlochać. Wkrótce kilku członków grupy, którzy dali się porwać przez to, czego właśnie doświadczałam, również zaczęło czuć swój własny żal związany z matką i tak rozpoczął się proces grupowy.

 

  

 

W JAKIM CELU STWORZYŁAM TEN PROGRAM?

Gorąco wierzę w ogromny ludzki potencjał! I w tworzenie jasnych przestrzeni aby go odkrywać. Różne aspekty naszej osobowości ujawniają się w wyniku różnych wydarzeń. Niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi czy nie, najbardziej ukrywamy się przed sobą samym, więc jeśli naprawdę jesteśmy zainteresowani przebudzeniem, to im bardziej różnorodne scenariusze możemy wprowadzić w życie, tym więcej możemy się dowiedzieć o tym wszystkim, co ukrywamy.

 

Moja własna auto-eksploracja zaczęła się 20 lat temu, w wieku 32 lat, kiedy rozpoczęłam psychoterapią psychodynamiczną (która trwała z przerwami 12 lat). W tym czasie moje życie zmieniło się tak, jak nigdy bym nie przypuszczała, że może się zmienić, między innymi rozpoczęłam 5-letni trening psychoterapii transpersonalnej. Po jakimś czasie po rozpoczęciu terapii, terapeuta dał mi ulotkę o trzydniowym warsztacie, Psychologia Wizji. Doświadczenie było poruszające, to najmniej co można powiedzieć. Największym przełomem dla mnie w tamtym czasie było pozwolenie sobie na płacz przed innymi ludźmi, a także na to, aby po raz pierwszy w życiu przyjąć trafny feedback od innych.

W naszym codziennym życiu nie możemy ufać, że ludzie wokół nas, dadzą nam szczere informacje zwrotne, feedback, który zaprowadzi nas do odkrycia naszego autentycznego ja. W pewnym momencie naszego życia musimy wziąć pełną odpowiedzialność za to, gdzie jesteśmy i przestać obwiniać innych. To wymaga czasu i determinacji. Celem tego programu jest stworzenie komfortowych okoliczności i wskazanie tego, co jest w Tobie prawdziwe, a co wynika z procesu adaptacji.

Intensywny, eksperymentalny program na miarę może być wielkim katalizatorem ciągłego badania samego siebie!

 

W kilku słowach co odkryłam?

Nasza własna, osobista interpertacja wszystkich przekazów wczesnych lat życia staje się dla nas w mniejszym lub większym stopniu fałszywym ja (im większe napotykane trudności, tym bardziej staramy się stworzyć fałszywe ja). W miarę dorastania, dorośli wokół nas mówią nam, kim jesteśmy, poczynając od własnych rodziców, którzy mają na nasz temat dużo opinii; a my tworzymy wokół nich nieświadomie przekonania, które mają pomóc nam przetrwać. Podstawą tych (fałszywych) przekonań jest idea, że jesteśmy niekochani i niegodni miłości. To fałszywe ja, które tworzy swoje dramaty i ogólnie sieje zamieszanie w naszym życiu; te, powiedzmy, nieregularności w naszym zachowaniu i "energetyczne kaftany bezpieczeństwa", które wydajemy się nosić i nie być w stanie zdjąć.

Ostatecznie wszystkie poszukiwania duszy prowadzą do odkrycia, że możemy żyć dla innych powodów niż produktywność czy konsumpcja - powoli ujawnia się Autentyczne Bogactwo naszego Prawdziwego Bytu. Nie jesteśmy problemem, który ma być rozwiązany, ale klejnotem, który ma zostać odkryty w życiu, jak perła w muszli!

 

 

 

Moje zobowiązanie

W życiu nie ma ekspresowych i skutecznych rozwiązań, niezależnie od tego, co obiecuje Ci marketing! Mimo, że to wspaniały pomysł na prezent dla siebie samego - dać sobie i swojemu potencjałowi 5-dniowy program, jednak będziesz potrzebować dodatkowego wsparcia (chyba, że minęło już wiele lat i zdajesz sobie dobrze sprawę co w Tobie wymaga integracji). W programie uwzględniono czas na integrację.

   

 

TO WAŻNE

Może się bardzo przydać posiadanie dodatkowego wsparcia terapeutycznych na tydzień przed i tydzień po naszym kursie. Odpowiedzialność za zorganizowanie i posiadanie odpowiednich zasobów w tym celu spoczywa na Tobie. Język alchemii pięknie odwzorowuje przemianę duszy i rozpuszczenie fałszywego ja. Wygospodarowanie przestrzeni w życiu na takie rozpuszczenie sprawia właśnie, że może się to wydarzyć, a my wyjdziemy z tego trochę bardziej prawdziwi niż byliśmy wcześniej. IIuzje, których się trzymamy w związkach, często ustępują miejsca, gdy weźmiecie udział w intensywnym programie.

 

Dlaczego Tu i Teraz?

Szkolenie odbywa się w gościnnych podwojach ośrodka Tu i Teraz w Polsce. Ten program dojrzewa we mnie już od 7 lat i jestem bardzo szczęśliwa i podekscytowana, że 5-dniowy  warsztat odbędzie się właśnie tutaj. Ukryty w środku lasu, z dala od wszystkiego, wyposażony w piękne pokoje grupowe i wygodne sale. To doskonałe miejsce na ten intensywny warsztat. Nie musimy sami martwić się o sprawy przyziemne, możemy się odprężyć i skoncentrować na samo-poznaniu.

 

Co o pracy z Kimayą mówią ludzie?


"Więc ... nie jestem pewna, jak dokładnie opisać moje doświadczenie w tym dniu i od tego czasu, ale wiem, że jest/było niezwykle głębokie ... chociaż oczywiście nie było mi tak dobrze w dniu, gdy na warsztatach opłakiwałam moje złamane serce.

Zawsze czułam jakby dostępu do mojego rozżalonego serca broniła jakaś zbroja. Czułam się jak więzień, bo nie pamiętam, żebym kiedykolwiek miała dostęp do tego miejsca. Czułam się, jakbym się urodziła po to by trwać w tym nienazwanym okrutnym cierpieniu. Dosłownie czułam tam blokadę, za każdym razem, gdy zmierzałam do intymności, czułem się jakby przed masywną ścianą, którą trzeba zburzyć, by energia poruszyła się i uniosła ku górze.

Na naszych warsztatach poczułam, że boleśnie złamane serce, które zawsze w sobie czułam, zostało w pełni uwolnione. Teraz mam przestrzeń! Chcę uczyć się i praktykować otwartość i przyjmowanie. I myślę, że będę naprawdę żyć, zamiast wegetować.

Czułam, że wyzwolenie nastąpiło w wyniku twoich umiejętności osoby urzeczywistnionej i uzdrowicielki. Zupełnie jakbyś potrafiła wyczuć blokadę we środku mnie i wiedziała, co trzeba zrobić, i doprowadziła do tego z wielką mocą, a przy tym bardzo delikatnie. Więc dziękuję, że uwolniłaś mnie od ogromnej części mojego pokoleniowego bagażu. Jestem wdzięczna, a teraz również wiem, że zasługuję na tę wolność, a nawet na jeszcze więcej! "~ Surya z Londynu

 

Jest jedno słowo, którego używają indywidualni klienci, pary i uczestnicy warsztatów opisując pracę ze mną - głębokość. Będziemy bardzo szczerzy z samymi sobą na temat jaki wpływ wywarło na nas życie.

Z niecierpliwością czekam na bliską współpracę z Tobą, w czasie tej  5-dniowej podróży prowadzącej do przemiany i uwolnienia! Kimaya

 

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO? PRZYKŁADOWY PLAN DNIA:

 

  

 

Godziny i kolejność zajęć mogą ulec zmianie!

 

7.15-8.00        Joga

8-8.30              Praktyka Bioenergetyczna

8.30-9.00        Taniec Freestyle

9.00-10.00      Śniadanie

10.00-13.00    Praca w grupie

13.00-14.00    Obiad

14.00-15.00    Integracja, relaksacja i masaż

15.00-16.00    Medytacja w ruchu, medytacja społeczna albo praktyka urzeczywistnienia

16.00-17.00    Świadome połączenie

17.00-18.00    Kolacja

18.00-22.00    Czas wolny

Program jest zorganizowany wokół grupy - wszystkie zajęcia (oprócz masażu i oprócz indywidualnego spotkania ze mną) odbywają się we wspólnocie z uczestnikami i prowadzącymi szkolenie. Przebywanie w takiej bliskości względem siebie wzbudzi uczucia i zwyczajowe schematy zachowania. Nie będzie łatwo skorzystać z naszych tradycyjnych, dobrze znanych sztuczek dla rozproszenia czy uniknięcia tych uczuć. Kluczowym aspektem programu jest zrozumienie i wyraźne zauważenie tego, co powoduje w Tobie silną reakcję i jakie emocje temu towarzyszą. W naszym codziennym życiu uczymy się strategii unikania konfrontacji z tymi częściami nas samych, które uważamy za niegodne miłości. Wszystkie uczucia, które pojawiają się, są mile widziane, uznawane, przyjęte, nawet jeśli w przeszłości mieliśmy zwyczaj ukrywać je lub izolować się od nich.

Pozostałe doświadczenia empiryczne zostały opracowane, aby w pełni wykorzystać waszą energię; utrzymywać ją w ruchu; ujawniać zwyczajowe reakcje w różnych scenariuszach i zachęcać do poluzowania wzorców wpisanych w ciało, zarówno w grupie jako całości, małych grupach, parach i samodzielnie. 3-godzinna codzienna sesja grupowa to główny tygiel przemiany w programie, a przyświeca jej intencja stworzenia przestrzeni na to, co jest nieuświadomione, aby można było to odczuć i rozwiązać. Nauczysz się narzędzi i technik, które będą wspierać Cię przez całe życie.

Przemiana Życia Wstępna Eksploracja

Po dokonaniu rezerwacji w programie poprosimy Cię o zapisanie historii swojego życia, w tym wszelkich traumatycznych wydarzeń lub cokolwiek innego, co może mieć znaczenie psychologiczne. Powinien to być maksymalnie 4-stronicowy dokument Word lub e-mail.  Po przyjeździe będzie miał miejsce krótka rozmowa- wywiad ze mną, abym mogła dowiedzieć się, co chcesz przepracować, lub jak chcesz się rozwijać.

Zakwaterowanie

W cenie pobytu jest zakwaterowanie w pokoju wieloosobowym, specjalnie prosimy nie rezerwowac pokoi 1 –osobowych! Mamy tendencję do izolowania się i zamykania w pokojach , i w sobie. Dzieląc się sypialnią (w pokojach kobiecych albo męskich) zobaczycie, jak wiele możecie się o sobie dowiedzieć!

PROWADZĄCA

Moja praca to Transpersonalna ekspresja, która zawiera osobiste 30 letnie doświadczenie trenera biznesu, psychoterapeuty i coacha; prowadzenia pojedynczych osób, par i grup do życia w pełni ugruntowanego w ciele, przebudzonego i opartego na byciu liderem dla samego siebie.Wnoszę tez moją kreatywną energię w sztukę grania jako DJ, można mnie spotkać na festiwalach i świadomych wydarzeniach w Londynie i dalej! Czas mojej młodości był katalizatorem głębokiego spotkania z duszą i dzięki temu pojawiło się we mnie pragnienie przebudzenia głębokiej prawdy. Odkrywania i kwestionowania samych podstaw tego, co jest powszechnie rozumiane przez psychologię i rozwój osobisty. Idei, że potrzebujemy rodziców, realnych możliwości, które kryje trauma. Ucieleśnienia tego, czym jest życie poza tym, czego nas nauczono lub nam powiedziano.

www.dakinikimaya.com

 

 

WARSZTAT JEST TLUMACZONY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POLSKI!

 

 

 

DATA:                                  14-19.XI.2017r. 

POCZĄTEK:                       14.XI.  godz. 18 ( wtorek, rozpoczynamy kolacją),

KONIEC:                             19.XI.  godz.  14 (niedziela, kończymy obiadem)

MIEJSCE:                            Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”,                                                        Nowe Kawkowo k. Olsztyna www.tuiteraz.eu

CENA WARSZTATU:        1400 zł dla uczestników z Polski

795 GBP dla uczestników z UK płatne po 15 września                  (early bird 795 GBP płatne do  15 września)

RABAT:                                100  zł rabatu dla uczestników V Festiwalu Tantry

CENA POBYTU:                  wyżywienie 65 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)

                                                 noclegi- w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc

UWAGA:                         ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/warsztatowe

 

KONTAKT:                          www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu ,  

                         biuro:   0662759576 ,  

                         Jacek Towalski       0602219382,

                         Maja Wołosiewicz - Towalska  0606994366, 

 

ZAPISY:           

 1. konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia; brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i  pobyt;
 3. wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 4. zaliczkę w wysokości 250 zł prosimy wpłacać  na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego   „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  14-19.XI.2017”.

            Trzy tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.

            W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca  20 zł na opłaty manipulacyjne.

Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

BANK PKO BP


Wyślij wiadomość

Kontakt

Mail: marta.kamionka@tuiteraz.eu

Adres


Nowe Kawkowo

 

Nasi Partnerzy:

   RitualiExlibris  Eltaria - Wrota Wszechświata stają otworem