„Kosmiczny oddech kobry”

   Nowe Kawkowo, 52 A, Nowe Kawkowo
   784404555, marta.kamionka@tuiteraz.eu

Data dodania: 2017-08-10, Data wygaśnięcia: 2018-02-09, Wyświetleń: 383

            OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”

                     W NOWYM KAWKOWIE oraz STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA”

                                             www.tuiteraz.eu      www.u-zrodla.pl 

 

                          zapraszają  22-24 września 2017 na warsztat

 

„Kosmiczny oddech kobry” Nauka życia w stanie błogości. Iksalu Tantra Krija Joga

 

Intensywny kurs poziom podstawowy

Prowadzi: Najano Burdine

 

 

Zapraszamy na weekendowy intensywny kurs, który  przygotowuje Cię do inicjacji Kosmicznego Oddechu Kobry na poziomie podstawowym. Ta wspaniała technika przekształca energię seksualną umożliwiając tym samym otwarcie trzeciego oka. W efekcie dojrzysz prawdę z wszystkimi iluzjami obiektywnego świata i zaczniesz obserwować jako Świadek spektakl własnego życia, nie wchodząc w rolę ofiary.

Doświadczysz migotania subtelnej energii, wymienisz się swą energią z innymi, odkrywając poczucie wewnętrznej pełni, czując jedność z Bogiem. Nastrój będzie radosny i swobodny, a jednocześnie głęboki i pełen znaczenia. Będziemy celebrować nasze życie pieśnią i tańcem oraz uzdrawiającym masażem. Podczas warsztatu praktyki seksualne są omawiane, ale nie ma na nim jednoznacznie seksualnej aktywności. Kurs jest przeznaczony dla singli i par.

PODCZAS KURSU NAUCZYSZ SIĘ:

 • Łączyć energię seksualną z duchowością i otworzysz swe serce.
 • Przekształcać energię seksualną by regenerować ciało i stymulować kreatywność.
 • Nawiązywać i pogłębiać relacje.
 • Przygotowywać na bezpieczne przebudzenie Kundalini przy użyciu oddechu kobry.
 • Wyrażać zarówno ciemnie jak i jasne strony swego boskiego człowieczeństwa.
 • Usuwać energetyczne blokady w ciele na poziomie komórkowym i uzdrawiać zablokowane emocje.
 • Otwierać się zgodnie z pragnieniem swego serca.
 • Szybkiej 5-stopniowej metody pozwalającej żyć pełnią Miłości na co dzień i wzbogacającej życie miłosne.

 

IPSALU TANTRA KRIJA JOGA

Ipsalu to mieszanka Tantrycznej Krija Jogi Babajiego Nagaraja i celebracji życia i ciała według Osho Rajneesha. Pozostała część systemu Ipsalu pochodzi głównie z taoizmu i technik tybetańskich oraz z lekcji w szkole życia. Łącznie składają się one na bardzo skuteczne narzędzie w wyjątkowej energii naszych czasów.

           

 

                               Babaji  Nagaraj                      Osho

 

Ta metoda pracy stanowi przyspieszoną ścieżką do wyższej świadomości. Techniki te są skuteczne na wszystkich poziomach życia człowieka, wzmacniają ciało, uspokajają emocje, usprawniają procesy myślowe, przywracając równowagę, która może uchylić drzwi świadomości duchowej. Stanowią kompletną ścieżkę pomagającą oczyścić stłumioną emocjonalną energię zablokowaną w ciele, otworzyć kanały energetyczne, zrównoważyć energie męską i żeńską, osiągnąć wyższe poziomy emocjonalnej i duchowej dojrzałości i bezpiecznie obudzić Kundalini.

Ipsalu, sposób na utrzymywanie stanu Błogości został opracowany przez Bodhi Avinasha, założycielkę Tantrika International. Bodhi i jej mentor, Sunyata Saraswati, są współautorami Tantrycznego tekstu: Klejnot w Lotosie. Bodhi dalej rozwijała pracę nad Tantra Krija, rozpoznając kosmiczne znaczenie doznań oraz stanów i spraw serca. Jej najnowsza książka: Formuła Ipsalu - metoda Tantrycznej Błogości, jest uzupełnieniem pierwszej publikacji.

                                              

                                 Bodhi Avinasha i Nayano Burdine

 

Podstawowa praktyka, metoda przekształcania energii seksualnej, to Oddech Kosmicznej Kobry. Ta zaawansowana i potężna metoda została nam przekazana przez Babajiego i jest czwartym etapem Formuły Ipsalu. Formuła Ipsalu jest podstawą codziennej praktyki. Jest to sposób na dostrojenie się do stanu Błogości. Jest to metoda niezwodna, sprawdzająca się zawsze i wszędzie, gdy chcecie się zrelaksować.

 

Pięć kolejnych kroków:

1.) Aktywuj energie w ciele.

2.) Uspokój umysł.

3.) Wzbudź energię seksualną.

4.) Przekształć pasję.

5.) Ciesz się Tantryczną Błogością.

 

Ipsalu Tantra nie jest zwykłą praktyką. Jest to ścieżka rozwoju duchowego pochodząca z wyjątkowej linii przekazu starożytnych mistrzów jogi. Metody te pozwalają nam rozwijać energię naszych ciał  (fizycznego i subtelnego) oraz umysłu i duszy, tak byśmy mogli pozwolić rozkwitnąć naszej prawdziwej naturze. Dzięki temu będziemy w stanie radośniej i sprawniej zaangażować się w nasz współczesny świat. Poprzez rozpoznanie  naszej siły w polu kwantowym  miłości i światła, oraz zależnościom jakie tu wystpują, możemy generować pozytywne zmiany w naszym życiu i świecie.

 

Ipsalu Tantra Kriya Yoga jest wyjątkowa wśród różnych ścieżek tantrycznych, to cały system metod bezpiecznej aktywacji kosmicznej świadomości-Kundalini.

"Ipsalu" oznacza "wychodząc poza pragnienia." Umysł podporządkowany ego wierzy, że spełnienie jego pragnień go uszczęśliwi, ale to rzadko okazuje się prawdą. Dusza

żyje w szczęściu. Poprzez stopniowe jednoczenie się z Waszą boską naturą,

uwalniacie swoje pragnienia i odkrywacie, kim naprawdę jesteście.

 

Kiedy otrzymasz inicjację oddechu kobry i rozpoczniesz codzienną praktykę, twoje życie ulegnie zmianie. Jest to podróż do celu, a gdy zyskasz tę świadomość, nie możesz cofnąć się do stanu nieświadomości.

Ipsalu to szanowana, w pełni integralna ścieżka tantry zawierająca praktyki wglądu i spójną ścieżkę 3 poziomów. Ipsalu jest niezwykle rzadko nauczana w Europie. Jesteśmy szczęśliwi mogąc przyjąć te wspaniałe nauki i umożliwiając Ci praktykowanie autentycznej tantry Krija Jogi oraz otrzymanie inicjacji do oddechu kobry od Nayano, starszej nauczycielki Ipsalu, mającej wszelkie kompetencje by prowadzić najbardziej zaawansowane warsztaty Ipsalu i szkolenia dla nauczycieli.

                                  

                                                                      

Oddech Kosmicznej Kobry

Zwieńczcenie Krija Jogi -  Oddech Kosmicznej Kobry to cenny dar dla ludzkości od Mahavatara Babajiego. Ta starożytna technika oddechowa była długo utrzymywana w tajemnicy ze względu na jej wielką moc. Przygotowuje umysł i ciało do bezpiecznego, kontrolowanego obudzenia kundalini.

Kundalini to siła życiowa lub świadomość, która manifestuje się między innymi w postaci energii seksualnej. Kiedy poruszy się ku górze, oświeci cię. Zazwyczaj w seksie energia płynie w dół, a następnie opuszcza ciało. Oddech Kobry odwraca przepływ energii seksualnej, alchemicznie transmutując zwykłe pożądanie w duchowe złoto.

 

Tajne nauki wielu tradycji duchowych wykorzystują energię kundalini do odmłodzenia ciała, nadania umysłowi większej mocy i zyskania dostępu do duszy. Oddech sprowadza magnetyczną energię Szakti do kręgosłupa, magnetyzując płynną substancję w rdzeniu kręgowym i pozwalając kundalini przejść przez kręgosłup. Gdy mózg zostanie zalany tą magnetyczną substancją, system nerwowy ulega przekształceniu i budzi się do nowej świadomości

 

Oddech jest tradycją ustną i nie może być nigdy zapisany. Istnieją cztery poziomy Oddechu Kobry, z których każdy otwiera określony kanał energetyczny i poszczególne czakry. Dopóki te procesy odbywają się w odpowiedniej kolejności, proces jest bardzo bezpieczny. Kundalini stanowi ryzyko tylko wtedy, gdy próbujesz pominąć kroki i uaktywnić ją, zanim umysł i ciało zostaną przygotowane. Postęp duchowy idzie w parze z przebudzeniem czakr i energią Kundalini. Czakry są ośrodkami mocy psychicznej i duchowej mocy w ciele, a Ipsalu budzi je stopniowo i bezpiecznie poprzez praktykę Oddechu Kobry.

 

Starożytne nauki Ipsalu Tantry używają energię Kundalini do:

 • Odmłodzenia ciała
 • Uwolnienia umysłu od ograniczających przekonań
 • Zyskania dostępu do duszy

Poziom 1 Oddechu Kobry:

Pobudza czakrę Ajna (trzeciego oka) i Muladhara (Czakrę Korzenia).  Jest to pierwszy krok w kultywowaniu Świadomej Obecności lub zdolność odcięcia w wyniku namagnetyzowania kręgosłupa umożliwiającego Szakti (energii kobiecej lub inaczej energii Ziemi), do podniesienia i pociągnięcia za sobą Sziwy (męskiej lub słonecznej energii)

 

Poziom2 Oddechu Kobry:

Otwiera trzy niższe czakry, pozwalając nam rozwiązać problemy strachu, smutku i gniewu.  Umożliwia zrównoważenie energii męskiej i żeńskiej w ciele.

 

Poziom 3 Oddechu Kobry:

Pobudza czakry serca i gardła, pomagając nam żyć zgodnie z głosem serca, wypowiedzieć naszą prawdę. Łączy męskie i żeńskie energie i prowadzi je w górę kręgosłupa jako energię Kundalini.

 

 

 

Poziom 4 Oddechu Kobry:

Rozbudza czakrę korony. Łączy mikrokosmos i makrokosmos, co pozwala nam doświadczyć jedności z  Wszechświatem. Tak długo, jak te centra i kanały energii zostaną otwarte

przy zachowaniu właściwej kolejności przebudzenie Kundalini jest bardzo bezpieczne. Kundalini jest niebezpieczna tylko, jeśli ktoś próbuje pominąć kolejne kroki, i jest aktywowana zanim będą na to gotowe umysł i ciało.

 

 

NAYANO BURDINE

"Nauczam Tantra Krija od roku 2002, praktykuję jako terapeutka masażu leczniczego i bioenergoterapeuta od 1996 roku i jestem Mistrzem Reiki  od 1999 roku.  Uczyłam się tantra Krija u Bodhi Avinasha -  założycielki Tantrika International i twórcą Ipsalu Tantra Krija Jogi. W 2004 roku zostałam upoważniona do nauczania Oddechu Kobry jako certyfikowany nauczyciel i mentor. Na początku 2007 otrzymałam certyfikat uprawniający do prowadzenia intensywnego kursu "Uczenia się życia w szczęściu". Dziś mam uprawnienia, aby prowadzić wszystkie zaawansowane poziomy Oddechu kobry (poziomy 1-4), a także wszystkie moduły naszego programu szkolenia dla nauczycieli. Prowadzę te kursy w kilku krajach, takich jak USA, Kanada, Chorwacja, Anglia, Meksyk, Kolumbia, Niemcy i Francja. Stale przybywa więcej miejsc na całym świecie. To ekscytujący i magiczny czas, ponieważ coraz więcej ludzi przygotowuje się do podjęcia tej praktyki samodoskonalenia i przebudzenia.

Stworzyłam wiele własnych warsztatów uzdrawiających, które wspierają proces oczyszczania emocjonalnych zanieczyszczeń i otwierają na wspaniałą prawdę o ich unikalnej, autentycznej naturze.

W marcu 2004 r. Pojechałam do komuny Osho Rajneesha w Pune, w Indiach dalej studiować i aby przyjąć ślubowania sannyas: złożyć samemu sobie obietnicę sobie pozostania na drodze oświecenia i uczynienia medytacji częścią codzienności. Jako sannyasin Osho odbyłam dwie podróże do Indii, w celu zgłębienia nauk i rozpoznania mojej ścieżki nauczyciela.  Wolna od dogmatów, oparta na samopoznaniu i życiu pełnią i w prawdzie -  filozofia Osho jest mi bardzo bliska.

 

Podczas uroczystości otrzymałam imię sannyasina, Antar Nayano, co oznacza "Wewnętrzne Oko". Wróciłam do Indii w grudniu 2009, aby pogłębić mój proces uzdrawiania i zrozumieć ścieżkę nauczania. Czuję bardzo wyraźnie, że moim celem nauczyciela jest wspieranie innych by mogli żyć pełnią, przebudzić się i żyć w prawdzie i zgdnie z powołaniem.

 

To zaszczyt być dzierżycielką tej linii. Wierzę w tę praktykę i czuję głęboka wdzięczność za odnalezienie tej drogi i możliwość dzielenia się nią z ludzkością. To prawdziwe błogosławieństwo.

 

Zobacz filmowy wywiad z Nayano tutaj – http:// tantrikalife.com/nayanovideointerview.html

Więcej informacji o Nayano znajdziesz na stronach: www.urbannamaste.org lub www.tantrikalife.org  

 

DATA:                         22-24 wrzesień 2017   

ROZPOCZĘCIE:       22.IX. o godz. 18 kolacją (piątek)

ZAKOŃCZENIE:      24. IX   o godz. 14 po obiedzie (niedziela)

MIEJSCE:                   Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe

                                       Kawkowo www.tuiteraz.eu

CENA WARSZTATU:   800 zł

CENA POBYTU:         wyżywienie 65 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)

                                        noclegi- w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc

UWAGA:                      ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ warsztatowe

 

KONTAKT:                   www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu ,  

                biuro:  0662759576

                Jacek Towalski       0602219382,

                Maja Wołosiewicz - Towalska  0606994366, 

               

 

ZAPISY: 

 1. konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia; brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i  pobyt;
 3. wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 4. zaliczkę za pobyt  w wysokości 250 zł prosimy wpłacać  na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego   „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  22-24.IX.2017”.

            Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.

            W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca  20 zł na opłaty manipulacyjne.

Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

BANK PKO BP


Wyślij wiadomość

Kontakt

Telefon: 784404555,
Mail: marta.kamionka@tuiteraz.eu

Adres

Nowe Kawkowo, 52 A
Nowe Kawkowo

 

Nasi Partnerzy:

   RitualiExlibris  Eltaria - Wrota Wszechświata stają otworem