Latająca piaskownica. Obudź w sobie aktora.

   , Nowe Kawkowo
   marta.kamionka@tuiteraz.eu

Data dodania: 2018-03-05, Data wygaśnięcia: 2018-09-04, Wyświetleń: 328

Latająca piaskownica. Obudź w sobie aktora. Nowe Kawkowo.

 

Podczas warsztatów Latająca Piaskownica / the Flying Sandbox   uczestnicy zapoznają się z  praktycznymi metodami wykorzystywanymi w pracy aktora do pogłębiania świadomości ciała, pobudzania kreatywności i budowania twórczego kontaktu w zespole.

Kurs może być interesujący zarówno dla osób związanych z szeroko pojętą dziedziną performing arts jak i dla nieprofesjonalistów pragnących poszerzyć swoją świadomość, lepiej radzić sobie z lękiem w kontaktach międzyludzkich, zapoznać się z nowymi sposobami bycia i postrzegania a także … obudzić w sobie aktora.

Warsztaty dadzą możliwość poznania metod odblokowywania emocji, nawiązywania kontaktu z mocą ciała i zmysłówbudowania kontaktu w grupie a także efektywnego, głębokiego uczenia się, które można zastosować niemal do każdego przedmiotu i dyscypliny.

W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się jak aktywować ciało poprzez ćwiczenia sprawdzone w pracy nad kompozycją postaci w świecie teatru i tańca. Nauczą się także improwizacji w oparciu o teorię gier opracowaną na podstawie ruchu improwizującego jak również podstaw treningu aktorskiego Viewpoints.

 

OPIS POSZCZEGÓLNYCH METOD PRACY UŻYWANYCH PODCZAS WARSZTATU LATAJĄCA PIASKOWNICA:

Viewpoints:
Metoda pracy aktorskiej autorstwa Mary Overlie i Anne Bogart- dwóch choreografek z Nowego Jorku, powstała w latach 70-tych. W trakcie tego warsztatu uczestnicy poznają tajniki pracy zespołowej nad poszczególnymi elementami kompozycji spektaklu. Ćwiczenia te oparte są głównie na improwizowanym ruchu.

Suzuki:
Metoda rygorystycznego treningu aktorskiego autorstwa Japończyka Tadashiego Suzuki oparta na ruchu i sile fizycznej, rozwijająca równowagę i samodyscyplinę.

 

New Commedia:
Autorska metoda wymyślona przez prowadzącego Paula Bargetto, którą reżyser rozwinął i stosował podczas pracy w Nowojorskim Teatrze East River Commedia. Metoda oparta jest na podstawach warsztatu klasycznej sztuki komedii dell’ arte, takich jak: groteska, improwizacja, charakter, lazzi i maska, które artysta zestawia ze współczesnymi archetypami i środkami wyrazu.

Ensemble Building Blocks:
Metoda oparta o serię ćwiczeń i improwizacji dostosowanych do specyfiki i tożsamości konkretnej grupy aktorów. Praca wg tej metody rozwija: wrażliwość na członków całego zespołu, umiejętność myślenia zbiorowego, a także zachęca do  tworzenia spektaklu w oparciu o kreatywność zespołu i jego niezależny potencjał.

Ensemble Based Composition:
Pogłębiona praca nad kompozycją, w której zamiast narzucania biernym aktorom wizji reżysera, proponuje się im wspólne uczestnictwo w procesie komponowania przedstawienia. Zespół traktowany jest tu jako unikatowy, aktywny uczestnik procesu. Relacje i interakcje między aktorami oraz reżyserem i aktorami stanowią ważne źródło inspiracji do dalszej pracy nad całością spektaklu.

SZCZEGÓŁY WARSZTATU


TERMIN:

7 - 10.06.2018

ROZPOCZĘCIE

7.06 (czwartek), o godz. 18 (kolacja)

ZAKOŃCZENIE

10.06 (niedziela), o godz. 14 (po obiedzie)

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz", 
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 650 zł + koszty pobytu wyżywienia

PROMOCJA

 • 650 zł jeżeli dokonasz wpłaty zaliczki do dnia 15 marca

CENA POBYTU

 • Wyżywienie: 70 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: kawkowo@tuiteraz.eu
  www.tuiteraz.eu

ZAPISY:

 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 220 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 7-10.VI.2018”.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Dla przelewów zagranicznych: 

BIC (Swift): BPKOPLPW 
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 

Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka! 

W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat. 


PROWADZĄCY

 

Paul Bargetto

Paul Bargetto jest międzynarodowej sławy reżyserem i producentem festiwali teatralnych; założycielem i dyrektorem artystycznym teatru East River Commedia- międzynarodowej grupy teatralnej działającej w Nowym Jorku, a także dyrektorem artystycznym i głównym producentem nowojorskiego Festiwalu Undergroundzero. Obecnie pracuje z grupą Teatr Trans-Atlantyk w Warszawie gdzie zrealizował do tej pory dwie premiery.

Ukończył reżyserię na Uniwersytecie Columbia ze stopniem MFA, a także aktorstwo na San Francisco State Uniwersity. W 2004 stworzył autorski warsztat dla aktorów  The Flying Sandbox. O d tego czasu zaprezentował go w wielu miastach Europy i Stanów Zjednoczonych. W 2005 roku pomógł założyć  Ligę Teatru Niezależnego w Nowym Jorku.

Reżyserował wiele przedstawień polskiej dramaturgii współczesnej, m.in.: Mrożka, a ostatnio tekst Doroty Masłowskiej p.t.: „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”. Do jego najnowszych prac reżyserskich należy „Ewangelia wg Św. Mateusza” – spektakl oparty na filmie Pasoliniego współprodukowany z Living Theatre.

Artysta ma na swoim koncie pracę dla wielu instytucji amerykańskiego teatru, pracował także w Europie, m.in.: Niemczech I Rumunii. Jest laureatem licznych konkursów, zdobył m.in. nagrodę w konkursie na Najlepszą Produkcję Teatralną w Nowym Jorku 2005 roku za realizację tekstów Sławomira Mrożka (Serenada i Filozof Lis)


Wyślij wiadomość

Kontakt

Mail: marta.kamionka@tuiteraz.eu

Adres


Nowe Kawkowo

 

Nasi Partnerzy:

   RitualiExlibris  Eltaria - Wrota Wszechświata stają otworem